Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta16) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Depth
ar: العمق

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Field
ar: حقل

en: Save
ar: حفظ

en: Move
ar: نقل

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: All
ar: الكل

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term ID
ar: معرّف المصطلح

en: Advanced
ar: متقدم

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Tools
ar: الأدوات

en: Close
ar: إغلاق

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Edit term
ar: تحرير المصطلح

en: Clear
ar: مسح

en: published
ar: منشور

en: Undo
ar: تراجع

en: Deleted
ar: محذوف

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Delete term
ar: حذف المصطلح

en: Standard
ar: معياري

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: by
ar: كتبه

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Edit vocabulary
ar: حرر المعجم

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Expand
ar: توسيع

en: Restore
ar: استرجاع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Download CSV
ar: تحميل CSV

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Collapse
ar: طي

en: Add child
ar: إضافة فرع

en: Loading…
ar: جاري التحميل...
