Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta16) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Depth
it: Profondità

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Back
it: Indietro

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Move
it: Sposta

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Created
it: Creato

en: Separator
it: Separatore

en: All
it: Tutti

en: Added
it: Aggiunto

en: Published
it: Pubblicato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term ID
it: ID Termine

en: Advanced
it: Avanzate

en: Merge
it: Fusione

en: Terms
it: Termini

en: Tools
it: Strumenti

en: Tab
it: Scheda

en: Close
it: Chiudi

en: Undefined
it: Non definito

en: Edit term
it: Modifica termine

en: Clear
it: Cancella

en: published
it: pubblicato

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Deleted
it: Eliminato

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Import failed.
it: Importazione fallita.

en: Delete term
it: Elimina termine

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: by
it: da

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Edit vocabulary
it: Modifica vocabolario

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Expand
it: Espandi

en: Restore
it: Ripristina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Access denied.
it: Accesso negato.

en: Download CSV
it: Scarica CVS

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Root level
it: Livello principale (radice)

en: This week
it: Questa settimana

en: Comma (,)
it: Virgola (,)

en: Semicolon (;)
it: Punto e virgola (;)

en: Search Terms
it: Termini per la ricerca

en: Collapse
it: Raggruppa

en: Loading…
it: Caricamento…
