Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta17) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Depth
da: Dybde

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: Field
da: Felt

en: Save
da: Gem

en: Move
da: Flyt

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Add term
da: Tilføj ord

en: Created
da: Oprettet

en: Separator
da: Skilletegn

en: All
da: Alle

en: Added
da: Tilføjet

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Advanced
da: Avanceret

en: Merge
da: Sammenlæg

en: Terms
da: Ord

en: Tools
da: Værktøjer

en: Tab
da: Fane

en: Close
da: Luk

en: Stats
da: Statistik

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Edit term
da: Redigér ord

en: Clear
da: Ryd

en: published
da: udgivet

en: Undo
da: Fortryd

en: Deleted
da: Slettet

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Import failed.
da: Importering fejlede.

en: Delete term
da: Slet term

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: by
da: af

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Edit vocabulary
da: Redigér ordforråd

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Move down
da: Flyt ned

en: Move up
da: Flyt op

en: Expand
da: Udvid

en: Restore
da: Gendan

en: Duplicates
da: Dubletter

en: Machine name
da: Internt navn

en: Access denied.
da: Adgang nægtet.

en: Behavior
da: Opførsel

en: No terms found.
da: Ingen termer fundet

en: Entity type
da: Entity-type

en: This week
da: Denne uge

en: Comma (,)
da: Komma (,)

en: Semicolon (;)
da: Semikolon (;)

en: Operation failed.
da: Handlingen mislykkedes

en: Bulk Operations
da: Masse-handlinger

en: No terms selected.
da: Ingen ord valgt

en: Search Terms
da: Søgeord

en: Name is required.
da: Navnet er påkrævet.

en: root level
da: topniveau

en: Invalid operation.
da: Ugyldig handling.

en: Collapse
da: Klap sammen

en: Loading…
da: Indlæser…
