Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta17) - en to ja translation catalogue (71 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Depth
ja: 深さ

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Back
ja: 戻る

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Move
ja: 移動

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Add term
ja: タームを追加

en: Created
ja: 作成

en: Separator
ja: セパレーター

en: All
ja: すべて

en: Published
ja: 掲載

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Term ID
ja: タームID

en: Advanced
ja: 高度

en: Merge
ja: マージ

en: Terms
ja: ターム

en: Tools
ja: ツール

en: Tab
ja: タブ

en: Close
ja: 閉じる

en: Undefined
ja: 未定義

en: Edit term
ja: タームの編集

en: Clear
ja: クリアー

en: published
ja: 掲載

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Import failed.
ja: インポートに失敗しました。

en: Delete term
ja: タームの削除

en: Standard
ja: 標準

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: by
ja: 投稿者

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Edit vocabulary
ja: ボキャブラリーの編集

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Expand
ja: 展開

en: Restore
ja: 復元

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Behavior
ja: 動作

en: selected
ja: 選択済

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: This week
ja: 今週

en: Comma (,)
ja: カンマ(,)

en: Semicolon (;)
ja: セミコロン(;)

en: Bulk Operations
ja: 一括処理

en: Search Terms
ja: 検索語句

en: Manage translations
ja: 翻訳を管理

en: References
ja: 参照

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: Snapshots
ja: スナップショット

en: Loading…
ja: 読込中...
