Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta17) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Weight
mr: मुल्य

en: Depth
mr: खोल

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Back
mr: मागे

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Move
mr: सरकवा

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: History
mr: इतिहास

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
