Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta17) - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Back
pl: Wstecz

en: Field
pl: Pole

en: Save
pl: Zapisz

en: Move
pl: Przenieś

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: History
pl: Historia

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Add term
pl: Dodaj termin

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Added
pl: Dodano

en: Published
pl: Opublikowane

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Merge
pl: Połącz

en: Terms
pl: Terminy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Tab
pl: Karta

en: Close
pl: Zamknij

en: Stats
pl: Statystyki

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: published
pl: opublikowany

en: Undo
pl: Cofnij

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Import failed.
pl: Import zakończony niepowodzeniem.

en: Delete term
pl: Usuń termin

en: Standard
pl: Standardowe

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: current
pl: bieżące

en: Expand
pl: Rozwiń

en: Restore
pl: Przywróć

en: Duplicates
pl: Duplikaty

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: selected
pl: zaznaczone

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Root level
pl: Poziom bazowy

en: This week
pl: Ten tydzień

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Bulk Operations
pl: Operacje masowe

en: No terms selected.
pl: Brak zaznaczonych terminów.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: Go to
pl: Idź do

en: Name is required.
pl: Nazwa jest wymagana.

en: References
pl: Powiązania

en: root level
pl: poziom główny

en: Invalid operation.
pl: Niewłaściwa operacja.

en: Edited
pl: Zedytowano

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Snapshots
pl: Migawki

en: Save Order
pl: Zapisz kolejność

en: Loading…
pl: Wczytuję...

en: Export CSV
pl: Eksportuj CSV
