Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta20) - en to bg translation catalogue (38 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Edit
bg: Редактирай

en: Search
bg: Търси

en: Weight
bg: Тегло

en: Parent
bg: Родител

en: Name
bg: Име

en: Import
bg: Импортирай

en: Export
bg: Експорт

en: Back
bg: Назад

en: Field
bg: Поле

en: Save
bg: Запази

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: History
bg: История

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Add term
bg: Добави термин

en: Created
bg: Създадено

en: All
bg: Всички

en: Added
bg: Добавено

en: Published
bg: Публикувано

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Clear
bg: Изчисти

en: published
bg: публикувано

en: Undo
bg: Отмени

en: Deleted
bg: Изтрито

en: by
bg: от

en: Edit vocabulary
bg: Редактирай речник

en: Publish
bg: Публикувай

en: Unpublish
bg: Отпубликувай

en: Restore
bg: Възстанови
