Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta20) - en to eu translation catalogue (56 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: unpublished
eu: argitaratu gabea

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Back
eu: Itzuli

en: Field
eu: Eremua

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Add term
eu: Gehitu terminoa

en: Created
eu: Sortua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: All
eu: Guztiak

en: Published
eu: Argitaratua

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Terms
eu: Terminoak

en: Tools
eu: Tresnak

en: Close
eu: Itxi

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: published
eu: argitaratuta

en: Undo
eu: Desegin

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Today
eu: Gaur

en: Standard
eu: Estandar

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: by
eu: nork egina:

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Edit vocabulary
eu: Editatu hiztegia

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Unpublish
eu: Desargitaratu

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Comma (,)
eu: Kakotxa (,)

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Loading…
eu: Deskargatzen...
