Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta20) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Weight
is: Vekt

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Name
is: Navn

en: Import
is: Flyt inn

en: Export
is: Flyt út

en: Field
is: Rein

en: Save
is: Goym

en: Add
is: Stovna

en: View
is: Vís

en: History
is: Søga

en: Vocabularies
is: Orðasøvn

en: Add term
is: Stovna orð

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Published
is: Útgivið

en: Edit term
is: Broyt orð

en: published
is: útgivið

en: Undo
is: Angra

en: Deleted
is: Strikað

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: by
is: av

en: Edit vocabulary
is: Broyt orðasavn

en: Publish
is: Gev út

en: Unpublish
is: Tak aftur

en: Machine name
is: Maskinnavn
