Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta20) - en to he translation catalogue (65 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Depth
he: עומק

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Move
he: הזזה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Add term
he: הוספת סיווג

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: Added
he: התווסף

en: Published
he: מפורסם

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Advanced
he: מתקדם

en: Merge
he: מיזוג

en: Terms
he: מונחים

en: Tools
he: כלים

en: Tab
he: לשונית

en: Close
he: סגירה

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Edit term
he: עריכת סיווג

en: Clear
he: ניקוי

en: published
he: פורסם

en: Undo
he: ביטול

en: Deleted
he: נמחק

en: Today
he: היום

en: Yesterday
he: אתמול

en: Delete term
he: מחיקת סיווג

en: Standard
he: רגיל

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: by
he: ע"י

en: Loading...
he: טוען...

en: Edit vocabulary
he: עריכת מילון

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Expand
he: הרחב

en: Restore
he: שחזור

en: Duplicates
he: כפילויות

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Behavior
he: התנהגות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bulk Operations
he: פעולות גורפות

en: Search Terms
he: מונחים לחיפוש

en: References
he: רפרנס

en: Collapse
he: כיווץ

en: Add child
he: הוספת בן
