Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta21) - en to eo translation catalogue (38 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Weight
eo: Pezo

en: Parent
eo: Patro

en: Name
eo: Nomo

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Published
eo: Publikigita

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: published
eo: publikigita

en: Undo
eo: Malfaru

en: Deleted
eo: Forigita

en: by
eo: de

en: Edit vocabulary
eo: Redaktu vortprovizon

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: info
eo: informo

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Entity type
eo: Speco de ento
