Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta21) - en to fil translation catalogue (29 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: Taxonomy
fil: Taksonomiya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Search
fil: Hanapin

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Import
fil: Angkatin

en: Export
fil: Luwasin

en: Back
fil: Bumalik

en: Preview
fil: Masdan muna

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Add
fil: Idagdag

en: View
fil: Tingnan

en: History
fil: Kasaysayan

en: Vocabularies
fil: Bokabularyo

en: Add term
fil: Magdagdag nang kataga

en: Created
fil: Inilikha

en: All
fil: Lahat

en: Published
fil: Inilathala

en: published
fil: nailathala

en: Deleted
fil: Tinanggal

en: Standard
fil: Karaniwan

en: by
fil: ni

en: info
fil: impormasyon
