Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta21) - en to uk translation catalogue (115 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: unpublished
uk: неопубліковане

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Depth
uk: Глибина

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Back
uk: Назад

en: Field
uk: Поле

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Move
uk: Перенесення

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: History
uk: Історія

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Add term
uk: Додати термін

en: Created
uk: Створено

en: Separator
uk: Розділювач

en: All
uk: Все

en: Added
uk: Додано

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term ID
uk: ID терміна

en: Advanced
uk: Розширені

en: Merge
uk: Об'єднати

en: Terms
uk: Терміни

en: Select all
uk: Виділити все

en: Tools
uk: Інструменти

en: Clone
uk: Клонувати

en: Tab
uk: Вкладка

en: Close
uk: Закрити

en: Stats
uk: Статистика

en: Modified
uk: Змінено

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Edit term
uk: Редагувати термін

en: Clear
uk: Очистка

en: published
uk: опубліковано

en: Undo
uk: Скасувати

en: Deleted
uk: Видалено

en: Find
uk: Пошук

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Import failed.
uk: Помилка імпорту.

en: Delete term
uk: Видалити термін

en: Last modified
uk: Востаннє змінено

en: Standard
uk: Стандарт

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: by
uk: за авторством

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Edit vocabulary
uk: Редагувати словник

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Move down
uk: Пересунути вниз

en: Move up
uk: Пересунути вгору

en: current
uk: поточне

en: Children
uk: Діти

en: Expand
uk: Розкрити

en: Usage
uk: Використання

en: info
uk: інформація

en: Restore
uk: Відновити

en: Duplicates
uk: Дублікати

en: Replace with
uk: Замінити на

en: Columns
uk: Колонки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Delete All
uk: Видалити все

en: Access denied.
uk: Немає доступу.

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Health
uk: Здоров'я

en: Behavior
uk: Поведінка

en: selected
uk: обране

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: This week
uk: На цьому тижні

en: Saving...
uk: Збереження...

en: Terms per page
uk: Термінів на сторінку

en: Comma (,)
uk: Кома (,)

en: Semicolon (;)
uk: Крапка з комою (;)

en: Operation failed.
uk: Збій операції.

en: Export List
uk: Експортувати список

en: No description
uk: Без опису

en: Discard
uk: Відкинути

en: Bulk Operations
uk: Пакетні операції

en: No terms selected.
uk: Не обрано жодного терміна.

en: Search Terms
uk: Пошукові терміни

en: Go to
uk: Перейти

en: Manage translations
uk: Управляти перекладами

en: matches
uk: к-сть детектувань

en: undone
uk: скасована

en: Name is required.
uk: Назва є обов’язковою.

en: References
uk: Посилання

en: root level
uk: кореневий рівень

en: Invalid operation.
uk: Неприпустима операція.

en: Edited
uk: Відредаговано

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Term Description
uk: Опис терміна

en: Invalid term selection.
uk: Хибний вибір терміна.

en: Save Order
uk: Зберегти послідовність

en: Add child
uk: Додати дочірнє

en: Searching...
uk: Пошук...

en: Loading…
uk: Завантаження ...

en: yesterday
uk: вчора

en: just now
uk: просто зараз

en: Drag & Drop
uk: Перетягування

en: Max depth
uk: Максимальна глибина

en: Copy to Clipboard
uk: Копіювати в буфер

en: More actions
uk: Більше дій
