Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta24) - en to bo translation catalogue (57 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Taxonomy
bo: རིགས་དབྱེ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: History
bo: ལོ་རྒྱུས

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Add term
bo: བྱེ་བྲག་གི་མིང་སྣོན་པ

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: All
bo: ཡོངས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Merge
bo: མཉམ་སྒྲིལ།

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: Select all
bo: ཆ་ཚང་འདེམས

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Edit term
bo: ཐ་སྙད་རྩོམ་སྒྲིག

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Undo
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Deleted
bo: སུབ་ཚར་བ

en: Today
bo: དེ་རིང

en: Last modified
bo: མཐའ་མཇུག་གི་བཟོ་བཅོས

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Loading...
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད་པ་་་

en: Expand
bo: རྒྱ་སྐྱེད

en: Usage
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: info
bo: ཆ་འཕྲིན།

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Case sensitive
bo: ཡི་གི་ཆེ་ཆུང་གིས་དབྱེ་བ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: No description
bo: གསལ་བཤད་མི་འདུག

en: Search Terms
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཐ་སྙད

en: Name is required.
bo: མིང་དགོས་འདུག

en: Collapse
bo: ཚུར་བསྡུ

en: Term Description
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད
