Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta24) - en to oc translation catalogue (64 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Depth
oc: Prigondor

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Separator
oc: Separador

en: All
oc: Tot

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Advanced
oc: Avançat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Clone
oc: Clonar

en: Close
oc: Tampar

en: Stats
oc: Estatisticas

en: Modified
oc: Modificat

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Clear
oc: Escafar

en: published
oc: publicat

en: Undo
oc: Anullar

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

en: Import failed.
oc: L'importacion a fracassat.

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: Standard
oc: Estandard

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: by
oc: per

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Edit vocabulary
oc: Modificar lo vocabulari

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Expand
oc: Desplegar

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Columns
oc: Colomnas

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: No description
oc: Aucune descripcion

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Name is required.
oc: Lo nom es obligatòri.

en: Collapse
oc: Collapsa

en: Term Description
oc: Descripcion del tèrme
