Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta25) - en to hr translation catalogue (52 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Weight
hr: Težina

en: Parent
hr: Nadređen

en: Depth
hr: Dubina

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: History
hr: Povijest

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: Created
hr: Stvoreno

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: All
hr: Svi

en: Added
hr: Dodano

en: Published
hr: Objavljeno

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Advanced
hr: Napredno

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Tools
hr: Alati

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Clear
hr: Očisti

en: published
hr: objavljeno

en: Undo
hr: Poništi

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Today
hr: Danas

en: Standard
hr: Standardno

en: by
hr: od

en: Edit vocabulary
hr: Uredi rječnik

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Expand
hr: Raširi

en: Usage
hr: Upotreba

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Case sensitive
hr: Osjetljiv na velika i mala slova

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Collapse
hr: Sažmi
