Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta25) - en to ku translation catalogue (38 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Field
ku: خانە

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: History
ku: مێژوو

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Add term
ku: زیادکردنی واژە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: published
ku: بڵاو کرایه‌وه‌

en: Undo
ku: وەک خۆی لێ بکەوە

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: Standard
ku: ستاندارد

en: by
ku: له‌لایه‌ن

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌

en: info
ku: زانیاری
