Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta27) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Today
bn: আজ

en: info
bn: তথ্য

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
