Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta27) - en to fi translation catalogue (77 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Move
fi: Siirrä

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: History
fi: Historia

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Add term
fi: Lisää termi

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: All
fi: Kaikki

en: Added
fi: Lisätty

en: Published
fi: Julkaistu

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Terms
fi: Termit

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Tools
fi: Työkalut

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Close
fi: Sulje

en: Modified
fi: Muokattu

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Edit term
fi: Muokkaa termiä

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: published
fi: julkaistu

en: Undo
fi: Kumoa

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Import failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Delete term
fi: Poista termi

en: Last modified
fi: Viimeksi muutettu

en: Standard
fi: Standardi

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: by
fi: Kirjoittanut

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Edit vocabulary
fi: Muokkaa sanastoa

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Expand
fi: Laajenna

en: Usage
fi: Käyttö

en: Restore
fi: Palauta

en: Columns
fi: Palstat

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Case sensitive
fi: Kirjasinkokoriippuvainen

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: This week
fi: Tämä viikko

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Search Terms
fi: Hakusanat

en: Name is required.
fi: Nimi on pakollinen.

en: References
fi: Viittaukset

en: Collapse
fi: Pienennä

en: Term Description
fi: Termin kuvaus

en: Loading…
fi: Lataa...
