Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta27) - en to kn translation catalogue (55 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Merge
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸು...

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Find
kn: ಹುಡುಕು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Yesterday
kn: ನಿನ್ನೆ

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: by
kn: ಇಂದ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Move down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Move up
kn: ಮೇಲಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Expand
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: info
kn: ಸೂಚನೆ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Access denied.
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ.

en: Case sensitive
kn: ಕೇಸ್ ಸಂವೇದಿ

en: Health
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Find & Replace
kn: ಹುಡುಕು & ಬದಲಾಯಿಸು

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
