Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta29) - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Published
am: የታተመ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Edit term
am: መጠሪያ አርትእ

en: Clear
am: አጥራ

en: published
am: የታተመ

en: Publish
am: አትም

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: info
am: መረጃ

en: Case sensitive
am: መልከፊደል ትብ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
