Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta29) - en to cy translation catalogue (55 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Field
cy: Maes

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: History
cy: Hanes

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Add term
cy: Ychwanegu term

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: All
cy: I gyd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Term ID
cy: ID Term

en: Advanced
cy: Uwch

en: Delete all
cy: Dileu i gyd

en: Tools
cy: Arfau

en: Clone
cy: Clôn

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Close
cy: Yn agos

en: Recent
cy: Diweddar

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Root
cy: Gwreiddyn

en: Edit term
cy: Golygu term

en: Clear
cy: Clir

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: Today
cy: Heddiw

en: by
cy: drwy

en: Edit vocabulary
cy: Golygu geirfa

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: info
cy: gwybodaeth

en: Case sensitive
cy: Achos sensitif

en: Comma (,)
cy: Atalnod (,)

en: Semicolon (;)
cy: Gwahannod (;)

en: Search Terms
cy: Termau Chwilio
