Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta29) - en to ms translation catalogue (51 entries)

en: Delete
ms: Padam

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Cancel
ms: Batal

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Taxonomy
ms: Taksonomi

en: Edit
ms: Sunting

en: Search
ms: Carian

en: Weight
ms: Pemberat

en: Parent
ms: Induk

en: Depth
ms: Kedalaman

en: Name
ms: Nama

en: Export
ms: Eksport

en: Field
ms: Medan

en: Preview
ms: Pratonton

en: Save
ms: Simpan

en: Add
ms: Tambah

en: View
ms: Pandangan

en: History
ms: Sejarah

en: Vocabularies
ms: Perbendaharaan kata

en: Add term
ms: Tambah istilah

en: Statistics
ms: Statistik

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Created
ms: Diciptakan

en: Separator
ms: Pemisah

en: All
ms: Semua

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Vocabulary
ms: Kosa kata

en: Term ID
ms: ID Istilah

en: Delete all
ms: Padam semua

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Filters
ms: Penapis-penapis

en: Close
ms: Tutup

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Edit term
ms: Sunting istilah

en: published
ms: diterbitkan

en: Undo
ms: Buat asal

en: Deleted
ms: Telah dipadamkan

en: Today
ms: Hari ini

en: Unpublished
ms: Belum diterbitkan

en: by
ms: oleh

en: Loading...
ms: Sedang memuatkan ...

en: Edit vocabulary
ms: Sunting perbendaharaan kata

en: Publish
ms: Terbit

en: Unpublish
ms: Nyahterbit

en: Expand
ms: Kembangkan

en: info
ms: maklumat

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: Any
ms: Mana-mana

en: Bulk Operations
ms: Operasi Pukal

en: Collapse
ms: Terlipat
