Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta29) - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Back
th: กลับ

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Statistics
th: สถิติ

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Delete all
th: ลบทั้งหมด

en: Select all
th: เลือกทั้งหมด

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Clone
th: โคลน

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Close
th: ปิด

en: Undefined
th: ไม่ระบุ

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Deleted
th: ลบแล้ว

en: Getting Started
th: การเริ่มต้น

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: by
th: โดย

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: info
th: เพื่อทราบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Done.
th: เสร็จแล้ว

en: Collapse
th: การรวมคอลัมน์
