Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta7) - en to lv translation catalogue (38 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Taxonomy
lv: Taksonomija

en: unpublished
lv: nepublicēts

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: Weight
lv: Svars

en: Parent
lv: Vecāks

en: Name
lv: Nosaukums

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Field
lv: Lauks

en: Save
lv: Saglabāt

en: Move
lv: Pārvietot

en: Add
lv: Pievienot

en: View
lv: Skatīt

en: History
lv: Vēsture

en: Add term
lv: Pievienot terminu

en: Created
lv: Izveidots

en: All
lv: Visi

en: Added
lv: Pievienots

en: Published
lv: Publicēts

en: Close
lv: Aizvērt

en: Edit term
lv: Labot terminu

en: published
lv: publicēts

en: Undo
lv: Atcelt

en: Deleted
lv: Dzēsts

en: Today
lv: Šodien

en: Yesterday
lv: Vakardien

en: Delete term
lv: Dzēst terminu

en: Unpublished
lv: Nepublicēts

en: by
lv: Iesniedza

en: Loading...
lv: Notiek ielāde...

en: Next page
lv: Nākamā lapa

en: Publish
lv: Publicēts

en: Unpublish
lv: Nepublicēts

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Add child
lv: Pievienot pakārtoto
