Enhanced Taxonomy Manager (2.2.0-beta21) - en to ru translation catalogue (103 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: unpublished
ru: неопубликовано

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Parent
ru: Родитель

en: Depth
ru: Глубина

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Back
ru: Назад

en: Field
ru: Поле

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Move
ru: Перенести

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Add term
ru: Добавить термин

en: Created
ru: Создано

en: Separator
ru: Разделитель

en: All
ru: Все

en: Added
ru: Добавлено

en: Published
ru: Опубликовано

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Term ID
ru: ID термина

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Merge
ru: Объединить

en: Terms
ru: Термины

en: Select all
ru: Выделить все

en: Tools
ru: Инструменты

en: Clone
ru: Клонировать

en: Tab
ru: Вкладка

en: Close
ru: Закрыть

en: Stats
ru: Статистика

en: Modified
ru: Изменено

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Edit term
ru: Редактирование термина

en: Clear
ru: Очистить

en: published
ru: опубликовано

en: Undo
ru: Отмена

en: Deleted
ru: Удалено

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Import failed.
ru: Импорт не удался.

en: Delete term
ru: Удалить термин

en: Last modified
ru: Последний измененный

en: Standard
ru: Стандарт

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: by
ru: автор

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Edit vocabulary
ru: Изменить словарь

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Move down
ru: Ниже

en: Move up
ru: Выше

en: Children
ru: Потомки

en: Expand
ru: Развернуть

en: Usage
ru: Использование

en: info
ru: информация

en: Restore
ru: Восстановить

en: Columns
ru: Колонки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Delete All
ru: Удалить все

en: Access denied.
ru: В доступе отказано.

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: Behavior
ru: Поведение

en: Edit Term
ru: Изменить термин

en: selected
ru: выбрано

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Root level
ru: Корневой  уровень

en: This week
ru: Эта неделя

en: Terms per page
ru: Терминов на страницу

en: Comma (,)
ru: Запятая (,)

en: Semicolon (;)
ru: Точка с запятой (;)

en: Operation failed.
ru: Сбой операции.

en: No description
ru: Нет описания

en: Bulk Operations
ru: Пакетные операции

en: No terms selected.
ru: Не выбрано ни одного термина.

en: Search Terms
ru: Поисковая фраза

en: Go to
ru: Перейти

en: Manage translations
ru: Управлять переводами

en: undone
ru: вернуть

en: Name is required.
ru: Имя обязательно для заполнения.

en: References
ru: Ссылки

en: root level
ru: корневой уровень

en: Invalid operation.
ru: Неверная операция.

en: Find & Replace
ru: Поиск и Замена

en: Collapse
ru: Свернуть

en: Invalid term selection.
ru: Неверный выбор термина

en: Save Order
ru: Сохранить порядок

en: Add child
ru: Добавить ребёнка

en: Loading…
ru: Загрузка…

en: Add child term
ru: Добавить дочерний термин

en: With children
ru: С детьми

en: More actions
ru: Больше действий
