etracker (8.x-3.0) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: On
sv: På

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Statistics
sv: Statistik

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Roles
sv: Roller

en: Downloads
sv: Nedladdningar

en: Role
sv: Roll

en: Users
sv: Användare

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Add tracking to specific pages
sv: Lägg till spårning till specifika sidor

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Add tracking for specific roles
sv: Lägg till spårning för specifika roller

en: File extensions to track
sv: Filändelser att spåra

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
sv: Användare spåras som standard, men du har möjlighet till opt-out.

en: Enable user tracking
sv: Aktivera användarspårning

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
sv: Användare spåras <em>inte</em> som standard, men du har möjlighet till opt-in.

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Not customizable
sv: Ej anpassningsbart

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: Not tracked
sv: Spåras inte

en: All pages with exceptions
sv: Alla sidor utom

en: Excepted: @roles
sv: Undantagna: @roles
