etracker (8.x-3.0-beta4) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: On
fa: روشن

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Statistics
fa: آمار

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fa: در حالت پیش‌فرض، ردپای کاربران ثبت می‌گردد. اما شما می‌توانید این کار را متوقف نمایید.

en: Enable user tracking
fa: فعال کردن ردیابی کاربر

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Not customizable
fa: غیر قابل سفارشی نمودن

en: Restricted to certain pages
fa: محدود یه صفحه‌های خاص
