Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Quantity
fr: Quantité

en: On
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Off
fr: Désactivé

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Price
fr: Prix

en: Amount
fr: Montant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Testing
fr: Test

en: Apply
fr: Appliquer

en: 2 hours
fr: 2 heures

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: Cache lifetime
fr: Durée de vie du cache

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: 24 hours
fr: 24 heures

en: Offset
fr: Décalage

en: Featured
fr: Recommandés

en: Canadian Dollar
fr: Dollar canadien

en: Australian Dollar
fr: Dollar australien

en: Japanese Yen
fr: Yen japonais

en: Swiss Franc
fr: Franc suisse

en: Czech Koruna
fr: Couronne Tchèque

en: Danish Krone
fr: Couronne danoise

en: Hong Kong Dollar
fr: Dollar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
fr: Forint hongrois

en: Norwegian Krone
fr: Couronne norvégienne

en: New Zealand Dollar
fr: Dollar néo-zélandais

en: Polish Zloty
fr: Zloty polonais

en: Swedish Krona
fr: Couronne suédoise

en: Singapore Dollar
fr: Dollar de Singapour

en: Currency code
fr: Code de la devise

en: Israeli Shekel
fr: Shekel Israélien

en: Mexican Peso
fr: Peso mexicain

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Created timestamp
fr: Horodatage de création

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Me
fr: Moi

en: Select one
fr: Choisir

en: Brazilian Real
fr: Réal brésilien

en: Indonesian Rupiah
fr: Roupie indonésienne

en: Indian Rupee
fr: Roupie indienne

en: Malaysian Ringgit
fr: Ringgit malaisien

en: Philippine Peso
fr: Peso philippin

en: Thai Baht
fr: Baht thaïlandais

en: Turkish Lira
fr: Livre turque

en: United States Dollar
fr: Dollar américain

en: Vietnamese Dong
fr: Dong vietnamien

en: South African Rand
fr: Rand sud-africain

en: Item weight
fr: Poids de l'élément

en: Moroccan Dirham
fr: Dirham marocain

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fr: Saisir une liste en séparant les termes par une virgule. Par exemple : Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Non-taxable
fr: Non taxable
