Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Quantity
ja: 数量

en: On
ja: オン

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Section
ja: セクション

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Price
ja: 価格

en: Amount
ja: 量

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Testing
ja: テスト

en: Apply
ja: 適用

en: 6 hours
ja: 6時間

en: Cache lifetime
ja: キャッシュの有効期間

en: 12 hours
ja: 12時間

en: 24 hours
ja: 24時間

en: Offset
ja: オフセット

en: Featured
ja: 主な

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: User id
ja: ユーザーID

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ja: コンマ区切りのリストを入力してください。例: アムステルダム, メキシコシティ, "クリーブランド, オハイオ"
