Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Quantity
tr: Miktar

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Section
tr: Bölüm

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Price
tr: Fiyat

en: Amount
tr: Miktar

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Apply
tr: Uygula

en: Cache lifetime
tr: Önbellek ömrü

en: Euro
tr: Avro

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Australian Dollar
tr: Avustralya Doları

en: Japanese Yen
tr: Japon Yeni

en: Swiss Franc
tr: İsviçre Frangı

en: Danish Krone
tr: Danimarka Kronu

en: Norwegian Krone
tr: Norveç Kronu

en: Swedish Krona
tr: İsveç Kronu

en: Currency code
tr: Döviz kodu

en: Created timestamp
tr: Zaman damgası oluşturuldu

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Turkish Lira
tr: Türk Lirası

en: Asc
tr: Artan

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
tr: Virgül ile ayrılmış bir liste girin. Örneğin: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
