Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Quantity
it: Quantità

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Section
it: Sezione

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Price
it: Prezzo

en: Amount
it: Importo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Testing
it: In fase di test

en: Apply
it: Applica

en: Cache lifetime
it: Durata della cache

en: Offset
it: Scostamento

en: Featured
it: In evidenza

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Japanese Yen
it: Yen giapponese

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Danish Krone
it: Corona danese

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: Hungarian Forint
it: Forint ungherese

en: Norwegian Krone
it: Corona norvegiese

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Polish Zloty
it: Zloty polacco

en: Swedish Krona
it: Corona svedese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Currency code
it: Codice valuta

en: Mexican Peso
it: Peso messicano

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Brazilian Real
it: Real brasiliano

en: Indonesian Rupiah
it: Rupia indonesiana

en: Indian Rupee
it: Rupia indiana

en: Malaysian Ringgit
it: Ringgit malese

en: Philippine Peso
it: Peso filippino

en: Thai Baht
it: Baht tailandese

en: Turkish Lira
it: Lira turca

en: United States Dollar
it: Dollaro statunitense

en: Vietnamese Dong
it: Dong vietnamita

en: South African Rand
it: Rand sudafricano

en: Moroccan Dirham
it: Dirham marocchino

en: Materials
it: Materiali

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
it: Inserire un elenco separato da virgole. Per esempio: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
