Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Section
nl: Sectie

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Price
nl: Prijs

en: Amount
nl: Bedrag

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Testing
nl: Tests

en: Apply
nl: Toepassen

en: 2 hours
nl: 2 uur

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Cache lifetime
nl: Cache-levensduur

en: 24 hours
nl: 24 uur

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Canadian Dollar
nl: Canadese Dollar

en: Australian Dollar
nl: Australische Dollar

en: Japanese Yen
nl: Japanse Yen

en: Swiss Franc
nl: Zwitserse Frank

en: Czech Koruna
nl: Tsjechische kroon

en: Danish Krone
nl: Deense Kroon

en: Hungarian Forint
nl: Hongaarse forint

en: Norwegian Krone
nl: Noorse Kroon

en: New Zealand Dollar
nl: Nieuw Zeelandse Dollar

en: Polish Zloty
nl: Poolse Zloty

en: Swedish Krona
nl: Zweedse Kroon

en: Singapore Dollar
nl: Singaporese Dollar

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Mexican Peso
nl: Mexicaanse peso

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: Created timestamp
nl: Tijdstip van aanmaken

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Me
nl: Mij

en: Asc
nl: Oplopend

en: Item weight
nl: Itemgewicht

en: Materials
nl: Materialen

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
nl: Voer een door komma's gescheiden lijst in. Bijvoorbeeld: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
