Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Quantity
pt: Quantidade

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Default
pt: Por defeito

en: Section
pt: Secção

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Price
pt: Preço

en: Amount
pt: Quantia

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Testing
pt: Testando

en: Apply
pt: Aplicar

en: 2 hours
pt: 2 horas

en: 6 hours
pt: 6 horas

en: 24 hours
pt: 24 horas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Featured
pt: Destacado

en: Canadian Dollar
pt: Dólar Canadiano

en: Australian Dollar
pt: Dólar Australiano

en: Japanese Yen
pt: Yen Japonês

en: Swiss Franc
pt: Franco Suiço

en: Danish Krone
pt: Coroa Dinamarquesa

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
pt: Florim Húngaro

en: Norwegian Krone
pt: Coroa Norueguesa

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar da Nova Zelândia

en: Polish Zloty
pt: Zlóti Polaco

en: Swedish Krona
pt: Coroa Sueca

en: Singapore Dollar
pt: Dólar de Singapura

en: Currency code
pt: Código da moeda

en: Mexican Peso
pt: Peso Mexicano

en: User id
pt: ID Utilizador

en: Created timestamp
pt: Timestamp criado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Brazilian Real
pt: Real Brasileiro

en: Indonesian Rupiah
pt: Rupia Indonésia

en: Indian Rupee
pt: Rupia indiana

en: Malaysian Ringgit
pt: Ringgit da Malásia

en: Philippine Peso
pt: Peso das Filipinas

en: Thai Baht
pt: Baht Tailandês

en: Turkish Lira
pt: Lira Turca

en: United States Dollar
pt: Dólar Americano

en: Vietnamese Dong
pt: Dong Vietnamita

en: South African Rand
pt: Rand Sul Africano

en: Moroccan Dirham
pt: Dirham, moeda marroquina

en: British Pound
pt: Libra britânica

en: Chinese Yuan
pt: Yuan ou Renmimbi (moeda) chinesa

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pt: Introduza uma lista separada por vírgulas. Por exemplo: Amesterdão, Cidade do México, "Cleveland, Ohio"
