EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.11) - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Add
fi: Lisää

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Include
fi: Sisällytä

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: days
fi: päivät

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Position
fi: Sijoitus

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Hide
fi: Piilossa

en: Installation
fi: Asennus

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: IP address
fi: IP osoite

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Cookie name
fi: Evästeen nimi
