EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.19) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Categories
ro: Categorii

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Top
ro: Sus

en: Add
ro: Adaugă

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User ID
ro: ID utilizator

en: days
ro: zile

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Advanced
ro: Avansat

en: Domain
ro: Domeniu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Appearance
ro: Aspect

en: Users
ro: Utilizatori

en: Position
ro: Poziție

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Hide
ro: Ascunde

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: IP address
ro: Adresă IP

en: More info
ro: Mai multe informații

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
