EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.19) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Categories
uk: Категорії

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: px
uk: пікс

en: Top
uk: Зверху

en: Add
uk: Додати

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User ID
uk: ID користувача

en: Include
uk: Долучити

en: Exclude
uk: Вилучити

en: days
uk: дні(в)

en: Bottom
uk: Знизу

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Advanced
uk: Розширені

en: Domain
uk: Домен

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Users
uk: Користувачі

en: Position
uk: Позиція

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: ms
uk: мс

en: Accept
uk: Прийняти

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Hide
uk: Приховати

en: User ID.
uk: ID користувача

en: Installation
uk: Встановлення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: IP address
uk: IP-адреса

en: More info
uk: Розширена інформація

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Exclude paths
uk: Шляхи-винятки

en: Privacy settings
uk: Налаштування приватності

en: EU Cookie Compliance
uk: Відповідність ЄС щодо файлів cookie

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: For developers
uk: Для розробників
