EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.20-beta3) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Categories
hi: वर्ग

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: px
hi: पिक्सेल

en: Top
hi: ऊपर

en: Add
hi: जोड़ें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Include
hi: शामिल

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: days
hi: दिन

en: Bottom
hi: तल

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Advanced
hi: विकसित

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Appearance
hi: भेष

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Position
hi: स्थान

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Checked by default
hi: डिफॉल्ट से चुना हुआ

en: Installation
hi: स्थापना

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: More info
hi: अधिक जानकारी

en: How it works
hi: यह किस प्रकार काम करता है

en: UUID
hi: युयुआइङी
