EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.21) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Delete
th: ลบ

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Add
th: เพิ่ม

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Domain
th: โดเมน

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Hide
th: ซ่อน

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong
