EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.25-rc1) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Top
tr: En üst

en: Add
tr: Ekle

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Include
tr: Dahil et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: days
tr: gün

en: Bottom
tr: Alt

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Position
tr: Konum

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Permissions
tr: İzinler

en: Hide
tr: Gizle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: IP address
tr: IP adresi

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Exclude paths
tr: Şu yolları hariç tut

en: Info banner template
tr: Bilgi başlığı şablonu
