EU Cookie Compliance (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Remove
fa: حذف

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Add
fa: افزودن

en: days
fa: روزها

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Domain
fa: دامنه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Position
fa: موقعیت

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Installation
fa: نصب

en: About
fa: درباره

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Cookie name
fa: نام کوکی
