EU Cookie Compliance (8.x-1.7) - en to th translation catalogue (12 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Remove
th: เอาออก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Add
th: เพิ่ม

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Domain
th: โดเมน

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Hide
th: ซ่อน

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong
