Eulerian (1.0.2) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Value
ja: 値

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Search
ja: 検索

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Statistics
ja: 統計

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Domain
ja: ドメイン

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: About
ja: アバウト

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ja: @module (<span class="admin-enabled">有効</span>)

en: Add tracking to specific pages
ja: トラッキングを加える特定ページ

en: Track translation sets as one unit
ja: 翻訳セットを1つの単位としてトラック

en: Track internal search
ja: 内部検索のトラック

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Status code
ja: 状態コード

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ja: 以下のPHPコードが<code>TRUE</code>を返す場合のみ（上級者向け）

en: Pages or PHP code
ja: ページまたはPHPコード

en: Every page except the listed pages
ja: 以下を除く全てのページ

en: The listed pages only
ja: 以下のページのみ

en: Track User ID
ja: トラックユーザーID

en: Requires: @module-list
ja: @module-list が必要
