Eulerian (1.0.2) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Value
nl: Waarde

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Search
nl: Zoeken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Domain
nl: Domein

en: Facets
nl: Facetten

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: About
nl: Over

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-enabled">ingeschakeld</span>)

en: Add tracking to specific pages
nl: Specifieke pagina's volgen

en: Track translation sets as one unit
nl: Volg vertalingsets als een eenheid

en: Track internal search
nl: Interne zoekopdrachten bijhouden

en: Tracking
nl: Volgen

en: Status code
nl: Statuscode

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
nl: Pagina's waarop deze PHP-code <code>TRUE</code> teruggeeft (alleen voor experts)

en: Pages or PHP code
nl: Pagina's of PHP-code

en: Custom variables
nl: Aangepaste variabelen

en: The custom variable name.
nl: De variabelenaam.

en: Every page except the listed pages
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: The listed pages only
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Custom variable name #@slot
nl: Aangepaste variabelenaam #@slot

en: Custom variable value #@slot
nl: Aangepaste variabele waarde #@slot

en: Use PHP for tracking visibility
nl: PHP gebruiken voor tracking-zichtbaarheid

en: Track User ID
nl: Gebruikers-ID volgen

en: Pages by their paths
nl: Pagina's volgens hun paden

en: Path "@page" not prefixed with slash.
nl: Pad '@page' begint niet met een schuine streep.

en: Requires: @module-list
nl: Vereist: @module-list

en: @module (<span class="admin-missing">disabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-missing">uitgeschakeld</span>)

en: Track content in colorbox modal dialogs
nl: Inhoud in colorbox-modal volgen
