Eulerian (1.0.4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Value
it: Valore

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Statistics
it: Statistiche

en: Visibility
it: Visibilità

en: Domain
it: Dominio

en: Not configured
it: Non configurato

en: About
it: Informazioni

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
it: @module (<span class="admin-enabled">attivato</span>)

en: Add tracking to specific pages
it: Aggiungi la tracciabilità (tracking) a specifiche pagine

en: Track internal search
it: Traccia la ricerca interna

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
it: Pagine nelle quali il seguente codice PHP restituisce <code>TRUE</code> (per utenti esperti)

en: Pages or PHP code
it: Pagine o codice PHP

en: Custom variables
it: Variabili personalizzate

en: Every page except the listed pages
it: Tutte le pagine eccetto quelle selezionate

en: The listed pages only
it: Solo le pagine selezionate

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list
