Eulerian (1.0.4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Value
pt: Valor

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Buscar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Domain
pt: Domínio

en: Facets
pt: Facetas

en: Not configured
pt: Não configurado

en: About
pt: Sobre

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
pt: @module (<span class="admin-enabled">ativado</span>)

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Track internal search
pt: Rastrear busca interna

en: Tracking
pt: Rastreamento

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: Pages or PHP code
pt: Páginas ou código PHP

en: Custom variables
pt: Variávies customizadas

en: The custom variable name.
pt: O nome customizado da variável.

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas

en: Requires: @module-list
pt: Requer: @module-list
