Eureka (1.0.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Location
fr: Emplacement

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: System
fr: Système

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Red
fr: Rouge

en: Purple
fr: Violet

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Apply now
fr: Appliquer maintenant

en: Text format
fr: Format de texte

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
