Eureka (1.0.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Location
id: Lokasi

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: System
id: Sistem

en: Red
id: Merah

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Text format
id: Format teks

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Contact us
id: Kontak kami
