Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.1-beta2) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Continue
pt: Continuar

en: Configure
pt: Configurar

en: User ID
pt: ID do usuário

en: From
pt: De

en: Conditions
pt: Condições

en: Up
pt: Para cima

en: Send
pt: Enviar

en: Sent
pt: Enviado

en: order
pt: pedido

en: description
pt: descrição

en: false
pt: falso

en: true
pt: verdadeiro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: No.
pt: Não.

en: Last changed
pt: Última alteração

en: Submissions
pt: Submissões

en: Admin settings
pt: Opções administrativas

en: label
pt: rótulo

en: Elements
pt: Elementos

en: Webform settings
pt: Configurações do Webform

en: sent
pt: enviar

en: Save & exit
pt: Salvar & sair

en: Submission
pt: Submissão
