Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.1-beta2) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Continue
fr: Continuer

en: Configure
fr: Configurer

en: Email
fr: Courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: From
fr: A partir de

en: Up
fr: Haut

en: Send
fr: Envoyer

en: Sent
fr: Envoyé

en: order
fr: commande

en: false
fr: faux

en: true
fr: vrai

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: id
fr: identifiant (id)

en: No.
fr: Non.

en: Last changed
fr: Dernière modification

en: Submissions
fr: Soumissions

en: Display all
fr: Afficher tout

en: Subtotal:
fr: Sous-total :

en: Admin settings
fr: Paramètres d'administration

en: answer
fr: réponse

en: label
fr: libellé

en: Form elements
fr: Éléments de formulaire

en: Sender email address
fr: Adresse de courriel de l'expéditeur

en: Webform settings
fr: Paramètres de Webform

en: Evaluate Webform
fr: Evalue un Webform

en: Evaluate
fr: Évaluer

en: sent
fr: envoyé

en: Save & exit
fr: Sauver & quitter

en: Submission
fr: Soumission

en: Export Settings
fr: Exporter les paramètres

en: Webform ID
fr: Identifiant (ID) du webform

en: if
fr: si
